DekstopServer – LocalHost WordPress Kurulumu Aracı

Her WordPress geliştiricisi işlerini kolaylaştırmak, zamandan kazanmak ve aynı zamanda sitelerini yönetmek için çeşitli araçlar ve servisler kullanır. DekstopServer programı da bunlardan bir tanesidir. DekstopServer programı kendi bilgisayarlarınızda bir LocalHost WordPress Kurulumu aracıdır. Bu program sayesinde bilgisayarlarınızda WordPress siteleri çalıştırabilir ve aynı zamanda aktif bir sitede planladığınız değişiklikleri ilk önce burada deneyebilirsiniz.

DekstopServer programı ortaya çıkana kadar, LocalHost WordPress kurulumu için bilgisayarınıza MAMP, WAMP veya XAMPP yüklemeniz ve bütün yapılandırmaları kendiniz yapmanız gerekiyordu. Bu süreç özellikle geliştirici olmayan, acemi kullanıcılar için oldukça zorluydu. Hatta pek çok geliştirici bile bu süreçte pek çok sorun yaşayabiliyordu. DekstopServer ise LocalHost WordPress kurulumunu çok ama çok kolaylaştırıyor. Geliştirmekte olduğunuz veya deneme yapmak istediğiniz WordPress sitelerini bu program sayesinde kolayca kurabiliyorsunuz. ServerPress firması tarafından çıkarılan bu program sizin için tüm önemli database ve dosya bilgilerini oluşturuyor.

Neden LocalHost WordPress Kurulumuna İhtiyacınız Olabilir?

LocalHost WordPress Kurulumu

Geliştirici olmayan fakat WordPress ile yakından ilgilenen insanlar için bu program güvenli bir alan oluşturuyor. Bu program sayesinde bilgisayarınızda eklentileri deneyebilir, temanızda düzenlemeler yapabilir, internette öğrendiğiniz yeni WordPress ipuçlarını gözlemleyebilirsiniz. Bunun yanında sitenizi güncelleştirmeden önce, LocalHost’ta deneme yaparak, son sürümün temanızla uyumlu olup olmadığını da görebilirsiniz. Bu sayede, hali hazırda aktif olan sitelerinizde değişiklikler yaparken sitelerinizin çökmesinin veya pek çok hatanın da önüne geçebilirsiniz.

Geliştiriciler yönünden bakacak olursak, bu program özel kodlarınızı canlı serverlara taşımadan önce test etmenizi sağlar. Ayrıca tüm geliştirme faaliyetlerinizi internet bağlantısı olmadan da yapabilirsiniz.

DekstopServer’ın bir diğer avantajı ise, tüm site çalışmalarınızın bilgisayarınızda depolanması. Örneğin bir müşteri gelip size oluşan hataları bildirdiğinde veya yeni bir görev verdiğinde, canlı siteler üzerinde değişiklikler yapmanız gerekmez. Önce LocalHost’ta çalışmalarınızı yapıp, tüm düzenlemeler ve hatalar giderildikten sonra canlıya taşıyabilirsiniz.

Gelin, şimdi de bu programın hangi özelliklere sahip olduğunu ve bu programla neler yapabileceğinizi inceleyelim.

1. Planlanmış Yüklemeler

LocalHost WordPress Kurulumu

Her WordPress kullanıcısının ve geliştiricisinin vazgeçilmez eklentileri vardır. Bu programı kullanırken, kurulum yapacağınız tüm WordPress sitelerinde planlanmış yüklemeler yapabilirsiniz. Yani, kurulum öncesinde ayarlayacağınız planlar sayesinde, tüm kurulumlarınıza belirli eklentileri otomatik olarak yükleyebilirsiniz. Bu özellik, öncelikle geliştiriciler için büyük bir zaman tasarrufu sağlar.

2. Varolan Bir Siteyi Yükleyin

Bir WordPress geliştiricisi, çoğu zaman bir siteyi baştan oluşturmaz. Genellikle varolan bir site üzerinde geliştirmeler, farklı düzenlemeler ve eklemeler gerekir. Duplicator, BackWPup gibi pek çok WordPress yedekleme eklentisi ile hazır bir websitesini veritabanını da içine katarak yedekleyebilirsiniz.

DekstopServer programı, bu eklentilerin hemen hepsiyle uyumludur ve yaptığınız yedeklemeler sayesinde sitelerinizi LocalHost’unuza taşıyabilirsiniz. Bu şekilde websiteleriniz üzerinde çeşitli oynamalar yapabilir, pek çok düzenlemenizi güvenli bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

3. Anında Geri Yükleme

LocalHost WordPress kurulumunu yaptınız. Sitelerinizde istediğiniz değişiklikleri de bitirdiniz. Şimdi sıra geldi bu siteyi canlı bir hostinge taşımaya. İşte burada yine DekstopServer’ın harika özellikleri devreye giriyor.

Pek çok eklenti ve program aracılığı ile bu işlemi yapabilirsiniz. Fakat bahsettiğimiz program, en kolay şekilde bu işlemi sizin için yapıyor. Anında geri yükleme özelliğine sahip olan DekstopServer ile sadece dakikalar içerisinde tüm değişikliklerinizi canlı websitelerinize aktarabilirsiniz.

4. Harika Bir Destek Ekibine Sahip

Bu programın premium versiyonunu aldığınızda, aynı zamanda harika bir destek ekibini de kiralamış oluyorsunuz. ServerPress firmasının bir ürünü olan DekstopServer programı, yaşanan tüm aksilikleri ve hataları hem forumlarında, hem email yolu ile ve önemlisi telefonla arayarak çözüyor.

5. Hepsi Bukadarla Sınırlı Değil

Bu yazımda, LocalHost WordPress kurulumu yapmanızı sağlayan DekstopServer programının en güzel özelliklerinden bahsettim. Fakat, bu programın özellikleri sadece bunlarla sınırlı değil. Bu program sayesinde sitelerinizi LAN üzerinden mobil cihazlarda deneyebilir, Dreamweaver programı ile uyumlu çalışabilir veya tüm local websitelerinizin bir kopyasını clouda gönderebilirsiniz.

Son Olarak

DekstopServer programı bedava ve premium planlarına sahip. Bedava plan oldukça fazla özelliğe sahip olsada, bir WordPress geliştiricisi olarak premium versiyonu denemekte isteyebilirsiniz. Birden fazla websitesi üzerinde çalışıyorsanız veya canlı websiteleri üzerinde değişiklik yapmak istemiyorsanız, “DekstopServer” kullanabileceğiniz en güzel LocalHost WordPress kurulumu programlarından birisidir.

0 0 vote
Article Rating
Yazar
Yasin Atagün
Takip Et
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Göster
0
Yorumlarınız bizim için çok değerli!x
()
x