En İyi 10 WordPress Hava Durumu Eklentisi

Hava durumunun sizi alakadar ettiği bir işte çalışıyorsanız, müşterilerinize de hava durumu hakkında bilgi vermek isteyebilirsiniz. Örneğin bir kır düğünü salonu veya paintball etkinliği için online rezervasyon alıyor olabilirsiniz. Müşterilerinize de o günün hava durumunu, sıcaklığını göstermek daha doğru tercihler yapmalarını sağlayacaktır. Bu şekilde sizde iptal olan onlarca rezervasyonla uğraşmak zorunda kalmayabilirsiniz.

Sitelerinizde bir WordPress hava durumu eklentisi kullanarak potansiyel müşterilerinize daha iyi hizmet verebilirsiniz. Bunun yanında hava durumunu sebep göstererek websitelerinizden yapılan rezervasyonları da kapatabilirsiniz.

Eklenti dünyasında pek çok paralı ve bedava WordPress hava durumu eklentisi vardır. Bende bu yazımda sizler için seçtiğim hem premium, hemde bedava en iyi hava durumu eklentilerini paylaşacağım.

En İyi 6 Premium WordPress Hava Durumu Eklentisi

Bu başlık altında sitelerinizde kullanabileceğiniz en iyi premium eklentileri keşfedebilirsiniz.

1. Astero

WordPress Hava Durumu Eklentisi

Oldukça zarif bir tasarım, çeşitli boylarda paylaşım yapabilme ve sonsuz düzenleme imkanı ile sitelerinizde harika hava durumu panelleri oluşturabilirsiniz. Aşağıda bu eklentiye ait teknik detaylarada göz atabilirsiniz:

 • Coğrafi konum bilgisi
 • Google Fonts desteği
 • Mobil Uyumlu
 • Cache özelliği
Eklentiyi İncele

2. Weather For Visual Composer

WordPress Hava Durumu Eklentisi

Eğer WPbaker (eski adı ile Visual Composer) kullanıyorsanız, bu eklenti sayesinde pek çok elementi websitenize ekleyebilirsiniz. Oldukça kolay bir şekilde düzenlenmesi ve modern görünümü ile bir WordPress hava durumu eklentisinden bekleyeceğiniz herşeyi bu eklentide bulabilirsiniz.

Bu eklenti hem celcius hemde fahrenaty olarak havanın ısısını sergilemenize olanak tanıyor. Bunun yanında şık ikonlar ve hızlı çalışması ile websitelerinize renk katıyor. WPbakery kullananların bildiği gibi bu eklentiyi taşı bırak sistemi ile kolay bir şekilde websitelerinize ekleyebiliyorsunuz.

Eğer bu eklentiyi çok beğendiyseniz ve WPbakery kullanmıyorsanız, eklenti yapımcısı standart versiyonunu da şuanda satışa koymuş durumda.

Eklentiyi İncele

3. Always Sunny

WordPress Hava Durumu Eklentisi

Always Sunny hava durumu eklentisi diğer eklentilere nazaran daha fazla bilgi servis ediyor ve bu bilgileri sitenizde yayınlamanıza izin veriyor. Eklentiyi bir bileşen olarak kullanabildiğiniz gibi yazılarınızın ve sayfalarınızın içine gömme işlemi de yapabiliyorsunuz.

Güncel hava durumlarını ve sıcaklığı göstermesinin yanında bu eklenti ile nem, rüzgar gibi pek çok değeri de sitenize gelen ziyaretçilere yayınlayabilirsiniz.

Tasarım konusunda ise yukarıdaki resimde de gördüğünüz gibi pek çok stil ile çalışabiliyor. Bu stilleri seçmek istemezseniz, kolayca kendi stilinizi de oluşturabilirsiniz.

Eklentiyi İncele

4. aWeather Forecast

WordPress Hava Durumu Eklentisi

Bu eklenti sayesinde tüm hava durumu bilgilerini paylaşabilirsiniz. İçinde bulunan animasyonlar, ikonlar ve renk seçenekleri ile sitenize uygun bir hava durumu göstergesi hazırlayabilirsiniz.

Bu eklentinin gösterebildiği bilgiler:

 • Güncel hava durumu ve sıcaklık
 • Nem, Basınç ve daha pek çok bilgi
 • Rüzgar yönü ve hızı

Teknik özellikleri:

 • Fahrenheit, Celsius, and Kelvin unitelerinde sıcaklık bilgisi
 • 18 animasyonlu ikon ile interaktif sayfalar
 • Google Fonts desteği
Eklentiyi İncele

5. WP Weather Widget and WPBakery Addon

WordPress Hava Durumu Eklentisi

Bu eklenti düzenlenebilir ve yeniden tasarlanabilir bir site elementi ile çalışıyor. Bu elementi anında sayfa temalarınıza yükleyebilir veya bir bileşen olarak da kullanabilirsiniz.

Eklenti içerisinde 5 farklı stil, sıcaklık derece birimlerinin değişimi, nem ve daha pek çok özellik yer alıyor.

Eklentiyi İncele

6. City Weather

WordPress Hava Durumu Eklentisi

City Weather hava durumu eklentisi ile oldukça şık tasarımlı hava durumu kutularını sitelerinizin dilediğiniz bölümlerine ekleyebilirsiniz. Aşağıda bu eklenti ile düzenleyebileceğiniz bazı seçenekleri görebilirsiniz:

 • Arkaplan resmi
 • Arkaplan rengi
 • Gösterilecek günler
 • Fahrenheit or Celsius görünümü
Eklentiyi İncele

En İyi 4 Premium WordPress Hava Durumu Eklentisi

Bu başlık altında sitelerinizde kullanabileceğiniz en iyi bedava eklentileri keşfedebilirsiniz.

1. Weather Atlas Widget

WordPress Hava Durumu Eklentisi

Weather Atlas Widget eklentisi mobil uyumlu ve oldukça şık hava durumu panellerini sidebarlarınıza eklemenisi sağlıyor. Bu eklentinin kurulumu ise oldukça kolay.

Eklentiyi İncele

2. Weather Underground

WordPress Hava Durumu Eklentisi

Farklı stillerde pek çok hava durumu göstergesini sitenizde yayınlamanızı sağlayan bu eklenti ile oldukça şık bir gösterim sağlayabilirsiniz.

Eklentiyi İncele

3. WP Forecast

WordPress Hava Durumu Eklentisi

Pek çok tasarım özelliğini değiştirerek bu eklenti ile harika hava durumu kutuları oluşturabilirsiniz. Bu hava durumu kutularını hem sidebar hemde sayfa içinde yayınlayabilirsiniz. Ayrıca teknik bir detay olarak iletelim; bu eklenti hava durumu bilgilerini AccuWeather ve WeatherBug kaynaklarından topluyor.

Eklentiyi İncele

4. Weather Station

WordPress Hava Durumu Eklentisi

Meterolojik bilgileri toplayarak hizmet veren bu eklenti sayesinde ziyaretçilerinize sadece bulunduğunuz yeri değil, dünyanın her yerinde hava durumlarını gösterebilirsiniz.

Eklentiyi İncele

Son Olarak

Bu yazımda sizlerle paylaştığım premium ve bedava eklentiler sayesinde sitelerinize hava durumu tabloları, sidebar bileşenleri ve header görünümleri oluşturabilirsiniz.

Umarım bu paylaşımım WordPress hava durumu eklentisi arayışında olan okurlarım için faydalı olmuştur. Eğer bu paylaşımımı beğendiyseniz bizi Facebook ve Twitter adreslerimizden de takip edebilirsiniz.

0 0 vote
Article Rating
Yazar
Yasin Atagün
Takip Et
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Göster
0
Yorumlarınız bizim için çok değerli!x
()
x