2020 Yılının En İyi 20 WooCommerce Eklentisi

Bir online dükkan mı kurmak istiyorsunuz? WordPress ve WooCommerce sayesinde bir eTicaret websitesi kurmak artık oldukça basit. Hosting Tribunal’ın yaptığı incelemede online ticaret sitelerinin %29’unun WooCommerce ve WordPress işbirliğiyle kurulduğunu görüyoruz.

Online bir dükkan kurarken WordPress ve WooCommerce kullanmanın pek çok avantajı vardır. Bu avantajların en başında ise özgürce düzenleme yapabilme olanağı geliyor. WooCommerce eklentilerini kullanarak piyasadaki diğer güçlü e-ticaret websiteleri gibi bir online dükkan açabilirsiniz.

Birbirinden güzel pek çok WooCommerce eklentisi arasından seçim yaparak online satış deneyimini kolaylaştırabilir, sipariş takibi yapabilir, müşterilerinize çeşitli imkanları müthiş kolaylıklarla sunabilirsiniz.

Bu yazımda e-ticarette popüler hale gelen WooCommerce’i kullanırken işinize yarayacak 21 WooCommerce eklentisini sizlerle paylaşmak istiyorum. Bu eklentilerin bir çoğunun tamamen bedava olduğunuda ekleyeyim.

1. RafflePress

rafflepress WooCommerce Eklentisi

RafflePress WordPress sitelerinizde kullanabileceğiniz en iyi hediye-promosyon eklentisidir. Sitelerinizde online yarışmalar, çekilişler düzenleyerek ziyaretçi sayınızı ve bununla doğru orantıda müşteri sayınızı da arttırabilirsiniz. Bunun yanında yarışmalar, çekilişler yaparak email aboneliklerinizi de genişletebilirsiniz.

Taşı ve Bırak sistemi ile çalışan RafflePress sayesinde pek çok kampanyayı sitenizde yayınlayabilirsiniz. Bunun yanında sitenizde bir hediyeyi vermek için sosyal paylaşım yapılmasını mı istiyorsunuz? Bunuda bu eklenti ile kolaylıkla düzenleyebilirsiniz.

Günümüzde email marketing ve sosyal paylaşımlar bir işin başarılı olabilmesi için çok önemlidir. Bu harika WooCommerce eklentisi sayesinde sitelerinizin popüleritesini kolay yoldan arttırabilirsiniz.

2. LiveChat

live chat WooCommerce Eklentisi

LiveChat eklentisi eTicaret sitelerine canlı chat koymak isteyenler için harika bir alternatiftir. Bu eklenti sayesinde müşterilerinizle gün boyu birebir konuşabilir, sorunlarına çözüm arayabilirsiniz.

3. WPForms

wpforms WooCommerce Eklentisi

WPForms kullanımı kolay, profesyonel görünümlü ve bol özellikli bir form oluşturucudur. Bu eklenti ile istediğiniz her türde formu oluşturabilir, sitenize ekleyebilirsiniz. Bu eklentinin içinde yer alan pek çok hazır form teması, capthca sorgusu ve daha pek çok farklı özelliği WooCommerce ile kurduğunuz online dükkanlarınızda bir daha form oluşturma sorunu yaşamayacaksınız.

Bunun yanında WPForms sayesinde çeşitli anketler ve oylamalar açabilirsiniz.

4. PickPlugins Product Slider for WooCommerce

pickplugins WooCommerce Eklentisi

PickPlugins Product Slider for WooCommerce eklentisi, websitenizdeki ürünleri oldukça gözalıcı bir şekilde sunmanızı sağlıyor. Bu eklenti ile websitenizin herhangi bir yerine harika görünümlü ürün sliderları ekleyebilirsiniz.

Eklediğiniz sliderları otomatik değişim, üstüne geldiğinde durma, fare ile değiştirme, istendiği zaman saklama gibi pek çok seçenekte sunabilirsiniz.

5. YITH WooCommerce Zoom Magnifier

zoom WooCommerce Eklentisi

YITH WooCommerce Zoom Magnifier eklentisi sitenizdeki belirli resimleri yakınlaştırılabilir olarak ayarlamanıza yardımcı olur. Online ticaret sitelerinde alışveriş yapan ziyaretçiler, almak istedikleri ürünü detaylı bir şekilde incelemek ister. Bu eklenti sayesinde kıyafet, kitap veya ne satıyorsanız satın bütün ürün resimlerinize “Yakınlaştırma” özelliği eklersiniz.

Ziyaretçileriniz alacakları ürünü yakınlaştırarak tüm detaylarını inceleyebilir, fareleri ile ürünü yakınlaştırıp, uzaklaştırabilir.

6. Booster for WooCommerce

Booster WooCommerce Eklentisi

Booster for WooCommerce  içinde pek çok özellik bulunduran ve sitelerinize harika özellikler ekleyen bir WooCommerce eklentisidir.

Bu eklenti 100’den fazla modülü sitenize eklemenize yardımcı olur. Aşağıda bu eklenti ile ekleyebileceğiniz özelliklerin bir kaçına göz atabilirsiniz:

  • Para birimi değişikliği
  • Kupon ve indirim servisi
  • Ödeme bölümü düzenlemeleri
  • Fiyat dönüştürücü
  • “Benzer Ürünler” bölümü

Eğer eTicaret sitenizde çok fazla eklenti ile çalışmak istemiyorsanız, bu eklenti en olması gereken eklentiler listesindedir.

7. OptinMonster

optinmonster WooCommerce Eklentisi

Ziyaretçilerinizden kaç tanesinin sitenizi ziyaret ettiğini ve bir daha hiç bir zaman geri dönmediğini biliyor musunuz? Potansiyel müşterilerinizi kaybetmektense, onları birer email abonesine dönüştürebilirsiniz. Daha sonrasında ise email marketin taktikleri ile hiç bir zaman geri dönmeyecek ziyaretçilerinizi tekrar sitenize çekebilirsiniz.

OptinMonster sitenizde email aboneliklerini kolaylıkla oluşturmanızı sağlayan, oldukça güçlü bir WordPress eklentisidir. Bu eklentiyi kullanarak harika görünümlü abonelik formları oluşturabilirsiniz. Bunun yanında eklenti yapımcılarının geliştirdiği “Çıkışa Meyil” sistemi sayesinde, bir ziyaretçiniz sitenizden çıkmak üzereyken ona abonelik pencereleri gösterebilirsiniz.

8. YITH WooCommerce Wishlist

wishlist WooCommerce Eklentisi

YITH WooCommerce Wishlist eklentisi sayesinde sitenizde gezinen ziyaretçiler birer favori ürün listesi (ben buna “sonra alırım” listesi diyorum) oluşturabilir. Özellikle çok fazla ürünün satıldığı bir eTicaret sitesinde müşteriler beğendikleri ürünleri bu listeye ekleyip, başka bir zaman almak için kolaylıkla erişebilir.

9. WooCommerce Stripe Payment Gateway

stripe WooCommerce Eklentisi

Ticaret sitelerinde müşterilerinize farklı ödeme yöntemleri sunmak oldukça önemlidir. Eğer müşterilerinize her imkanı sunmazsanız, rakiplerinize yeni bir müşteri kazandırabilirsiniz.

WooCommerce Stripe Payment Gateway eklentisi sayesinde Visa, Master Card, American ExPress, Alipay ve hatta Bitcoin ile ödeme yöntemlerini açabilirsiniz. Bunun yanında Google Pay, Apple Pay gibi pek çok servisi de sitenize ekleyebilirsiniz.

10. WP Mail SMTP by WPForms

smtp WooCommerce Eklentisi

WordPress ile müşterilerinize mail gönderirken, bu maillerin sahibine ulaştığından emin olmalısınız. Fakat pek çok zaman WordPress hostingleri bu altyapıyı sizin ayarlamanızı ister.

Bunun yanında maillerinizin Spam bölümüne düşmemesi de çok önemlidir. Spam’e düşen mailler pek çok müşteri tarafından görülmez, görülse bile güvenilmez.

WP Mail SMTP eklentisi de burada devreye giriyor. Bu WooCommerce eklentisi sayesinde sitenizin SMTP Ayarlarını yapabilir, maillerinizin müşterilerinizin “Gelen Kutusuna” düşmesini sağlayabilirsiniz.

WordPress SMTP ayarlarının nasıl yapılacağını bu yazımızda öğrenebilirsiniz.

11. YITH WooCommerce Quick View

WooCommerce Eklentisi

YITH WooCommerce Quick View de bir “Ürünü yakından incele” eklentisidir. Bu eklentinin farkı ise ürün resimlerine tıklanması gerekmemesidir. Potansiyel müşterileriniz ürün resimlerinin üzerine geldiğinde, otomatik olarak zoom yapılmış hali belirir. Bu sayede ürünleri yakından inceleyebilirler.

12. MonsterInsights

monsterinsights WooCommerce Eklentisi

eTicaret sitenizin en önemli şeylerinden biriside website analizleridir. Websitenizin analizlerini inceleyerek müşterilerinizin yaşadıkları şehirleri, sitenizi nasıl bulduklarını, hangi ürünleri incelediklerini ve daha pek çok detayı görebilirsiniz.

MonsterInsights en iyi WordPress analiz eklentisidir. Bu eklenti sayesinde sitenizdeki tüm ziyaretçilerin davranışlarını, seçimlerini ve sizin işinize yarayacak onlarca farklı istatistiği inceleyebilirsiniz.

13. WooCommerce Currency Switcher

Currency Switcher WooCommerce Eklentisi

Eğer online dükkanınız ile uluslararası çalışmak istiyorsanız, çeşitli para birimlerinin de işin içine girmesi gerekir. Ziyaretçileriniz hangi ülkeden sitenize girerse girsin, o ülkenin para birimine göre ürün fiyatlandırmalarını listelemeniz çok önemlidir.

WooCommerce Currency Switcher eklentisi sayesinde müşterileriniz ödeme yapacakları miktarı kendi ülkelerinin para birimine göre değiştirebilir.

14. WooCommerce Multilingual

çok dil WooCommerce Eklentisi

Tıpkı para biriminde olduğu gibi, sitenizi uluslararası satış için hazırlıyorsanız, dil seçeneklerini de eklemeniz gerekir.

WooCommerce Multilingual eTicaret siteleriniz birden fazla dilde yayınlamanızı sağlar. Bu eklenti ile tüm ürünlerinizi, ürün açıklamalarını ve site elemanlarını (ödeme sayfaları, menüler, butonlar vs.) farklı dillerde yayınlayabilirsiniz.

Bunun yanında Weglot: Çok Dilli Websiteleri İçin Dil Çeviri Eklentisi adlı yazımızı inceleyerek, profesyonel bir hizmette alabilirsiniz.

15. TrustPulse

trustpulse WooCommerce Eklentisi

TrustPulse WooCommerce eklentisi gerçek zamanlı bir bildirim ağı kurar. Bu eklenti sayesinde sitenizde dolaşan ziyaretçiler, o anda kimlerin satın alım yaptığını, kimlerin aboneliklere kayıt olduğunu ve daha pek çok bilgiyi canlı olarak görebilir.

Oldukça kolay kullanılan bu eklenti ile dilediğiniz site aktivitelerini, anlık olarak sitenizi dolaşmakta olan potansiyel müşterilere gösterebilirsiniz.

16. WooCommerce PDF Invoices & Packing Slips

pdf WooCommerce Eklentisi

eTicaret sitelerinin olmazsa olmazlarından biriside fatura gönderimleridir. Eğer sitelerinizdeki alışverişlerden sonra PDF formatında faturalar oluşturmak ve ziyaretçilerinize bu faturaları göndermek istiyorsanız sizler için harika bir eklenti mevcut.

WooCommerce PDF Invoices & Packing Slips eklentisini kullanarak fatura, ödeme bildirimi ve daha pek çok özel mesajı ziyaretçilerinize PDF formatında gönderebilirsiniz. Günümüzde online faturaların kullanılıyor olduğunu hepiniz biliyorsunuzdur. Fakat pek çok online alışveriş yapan pek çok insan bu faturaları bilgisayarlarında tutmak istedikleri gibi, bir yazıcı vasıtasıyla ellerine döküman olarakta almak ister. Bu eklenti sayesinde müşterileriniz bu iki işlemide kolayca yapabilir.

17. WooCommerce Menu Bar Cart

menu cart WooCommerce Eklentisi

Pek çok eTicaret sitesinde ekranın sol üst köşesinde bir alışveriş sepeti butonu görmüşsünüzdür. Eğer kullandığınız WooCommerce temasının bu özelliği yoksa, bu sizin için büyük bir kayıp olabilir.

WooCommerce Menu Bar Cart eklentisi tamda bu yüzden geliştirilmiştir. Bir dakikadan az bir sürede tüm kurulumu yapabilir ve sitelerinize alışveriş sepeti özelliği ve aynı zamanda oldukça şık alışveriş sepeti butonları ekleyebilirsiniz.

18. WooCommerce Products Filter

woof WooCommerce Eklentisi

Çok fazla kategoride, çok fazla ürün satışı gerçekleştiriyorsanız, bu ürünleri ziyaretçilerinize daha kolay göstermenin bir yolunu bulmalısınız.

WOOF Products Filter for WooCommerce eklentisi sitelerinize filtreleme özelliği ekleyerek, ürünlerin çeşitli filtrelerden geçerek listelenmesini sağlar.

19. Direct Checkout for WooCommerce

direct checkout WooCommerce Eklentisi

Direct Checkout for WooCommerce eklentisi, müşterilerinize ödeme sürecinde çeşitli kolaylıklar sağlar. Müşterilerinizi alışveriş sepetine yönlendirme, burada doldurulması gereken formlar ve diğer pek çok işlemi yapmadan, anında ödeme kolaylığı sağlayabilirsiniz.

20. YITH WooCommerce Ajax Search

WooCommerce Eklentisi

Ürünleri filtreleme özelliğinin öneminden daha önce bahsetmiştim. Bunun yanında gelişmiş bir arama bölümü oluşturarak, müşterilerinizin kullanım deneyimini daha da arttırabilirsiniz.

YITH WooCommerce Ajax Search WooCommerce eklentisi ziyaretçilerinize arama sonuçlarına harika bir algoritmayla ve oldukça hızlı bir şekilde gösterir. Bunun yanında farklı kategorilerde veya birden çok kategoride arama yapabilme özelliğinide sitenize ekleyebilirsiniz.

Son Olarak

WordPress ve WooCommerce eticaret sektörünü yavaş yavaş eline alıyor. Her nekadar avantajları kadar dezavantajları da olsa, geliştirici topluluğu bu sistemi mükemmelleştirmek için pek çok yeniliğe imza atıyor.

Bu yazımda sizlerle paylaştığım WooCommerce eklentilerinin pek çoğu tamamen bedava. Bu yüzden rahatlıkla deneyebilirsiniz. eTicaret sitelerinizin olmazsa olmazlarını bu eklentiler sayesinde sitenize ekleyebilirsiniz.

Umarım bu paylaşımım WooCommerce ile ticaret siteleri oluşturmak isteyen okurlarımız için yararlı olmuştur. Eğer bu paylaşımımı beğendiyseniz bizi Facebook ve Twitter adreslerimizden de takip edebilirsiniz.

0 0 vote
Article Rating
Yazar
Yasin Atagün
Takip Et
Bildir
guest
2 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Göster
Çıplak Yazar
10 ay önce

E ticaret sitem yok, sadece wmaracında görüp merakımdan geldim.

Emek verilerek hazırlanmış güzel bir liste olmuş hocam emeğinize sağlık.

Hem yorumu hem de reklama bir tık atmayı hak ediyor yazınız.

2
0
Yorumlarınız bizim için çok değerli!x
()
x