En İyi 5 WordPress Soru Cevap Teması

WordPress kullanarak soru cevap siteleri oluşturabileceğinizi biliyor muydunuz? Günümüzde WordPress ile oluşturamayacağınız bir websitesi şablonu neredeyse yok gibi. Binlerce tema, binlerce eklenti ve kodlamasında esneklik sayesinde websitelerimizi dilediğimiz gibi düzenleyebiliyoruz. Bir WordPress soru cevap teması kullanarak tıpkı StackOverFlow, Quora gibi siteler oluşturabilirsiniz.

Bugünkü yazımda sizlere 5 harika WordPress soru cevap temasını tanıtmak istiyorum. Bu temalar sayesinde bir soru cevap websitesi oluşturmaya anında başlayabilirsiniz.

1. Q&A Engine

QAEngine, EngineThemes ekibi tarafından geliştirilmiş bir WordPress soru cevap temasıdır. Bu tema yapımcısının en büyük özelliği, temalarını birer uygulama olarak yapmasıdır. Bu çalışmayı QAEngine’de de görebiliyoruz. Giriş formları, kayıt sayfaları, soru sorma mekanizması ve diğer pek çok özelliği oldukça modern bir şekilde çalışıyor.

Bu temada bir soru cevap websitesi oluşturmak için gereken herşey mevcut. Pek çok çekici yanı ile ziyaretçileriniz sitenize üye olmak isteyecek, sizde günden güne popüleritesi artan bir websitesine sahip olacaksını.

QAEngine’de üyelik sistemi, puanlama sistemi, üyeler arası rekabet ve daha pek çok özellik bulunuyor. Bunun yanında üyeleriniz her soruya ve cevaba oylama yapabiliyor. Bu WordPress soru cevap temasının diğer bir özelliği ise, tıpki canlı örneklerinde olduğu gibi soruyu soran kişi en iyi cevabı seçebiliyor. Buda üyeler arası rekabeti arttırıyor.

Temanın teknik detaylarına geçecek olursak, QAengine mobil uyumlu, kolay kullanımlı ve düzenleme yapması oldukça kolay.

TEMAYI İNCELE

2. Ask Me

WordPress Soru Cevap Teması

Ask Me WordPress soru cevap teması oldukça modern ve flat tasarım öğelerini barındırıyor. Temanın rengini, fontları, yerleşimi dilediğiniz gibi ayarlama özgürlüğüne sahipsiniz.

Bu temanın size sunduğu kayıt olma, giriş yapma ve soru sorma gibi alanlardaki özellikler, ziyaretçilerinizin kullanıcı deneyemini iyi şekilde etkiliyor. Ask Me ile 3 farklı anasayfa stilinden birisini sitenizde yayınlayabiliyorsunuz. Bunun yanında her üyenin profil sayfası, puanlama, üyeler arası rekabet gibi pek çok özelliği de mevcut.

Üyeler sordukları sorularda düzenleme yapabiliyor, en iyi cevabı da seçebiliyor. Yani bu tema bir soru cevap sitesi kurmak isteyenler için tam donanımlı bir haldedir. Mobil uyumlu tasarımı, kolay kullanımı, WooCommerce ile beraber çalışabilmesi de bu temayı öne çıkartıyor.

TEMAYI İNCELE

3. Discy

WordPress Soru Cevap Teması

Discy son yıllarda çok popüler olan bir diğer soru cevap temasıdır. Eğer Quora tarzı bir website hazırlamak istiyorsanız, bu tema tamda aradığınız özelliklere sahip. Bir WordPress temasının size verebileceklerinden daha çoğunu Discy’de bulabilirsiniz.

Discy WordPress teması oldukça esnek ve kolaylıkla düzenlenebiliyor. Temanın ayarlarından pek çok anasayfa stilini belirleyebiliyorsunuz. Bir WordPress soru cevap temasının olmazsa olmazlarından olan oylama, en iyi cevabı seçme, üyeler arası puan sistemi gibi pek çok özellikte bu temanın içerisinde yer alıyor.

Bunun yanında Discy temasının yapımcıları size harika bir destek sunuyor. Temayı satın aldıktan sonra aklınıza gelebilecek her türlü problemde yanınızda bulunacaklarının garantisini veriyorlar.

TEMAYI İNCELE

4. InfoCenter

WordPress Soru Cevap Teması

InfoCenter’da diğer örneklerdeki soru cevap temaları gibi oldukça popüler. Basit ve hızlı kurulumu ile dakikalar içerisinde websitenizi hayata geçirebiliyorsunuz.

Bu temayı kullanarak soru cevap siteleri yapmanın yanında, Wikipedia tarzı bir websitesi de hazırlayabiliyorsunuz. Bu tema forum, soru cevap modülleri, oylama sistemi gibi pek çok özelliğe sahip.

Tasarımsal açıdan bakacak olursak, InfoCenter 3 ana seçenekten birisi ile çalışmanıza izin veriyor. Anasayfalarınız için özel temalar sağladığı gibi pek çok tema dışı eklenti ile de düzenleme yapabiliyorsunuz.

TEMAYI İNCELE

5. Answers WordPress Soru Cevap Teması

WordPress Soru Cevap Teması

Answers teması sayesinde websitenizi oldukça gelişmiş bir soru cevap sitesi haline getirebilirsiniz.

Klasik soru cevap formlarının yanında oylama sistemi, üye rekabet sistemi gibi pek çok özellikte bu temada yer alıyor. Tamamen mobil uyumlu olması da bir avantaj.

Bunun yanında tema ile üyelerinizden soru başına para da alabiliyorsunuz. Ödemeleri PayPal ve diğer pek çok servisle kendi hesabınıza çekebiliyorsunuz.

TEMAYI İNCELE

Sonuç

Benim yaptığım incelemelerde QAEngine ve Discy en göze çarpan temalar oldu. Çok önemli fonksiyonları çok şık bir şekilde karşımıza getiren bu iki tema ile ziyaretçi sayılarınızı arttırabilirsiniz. Özellikle Discy’nin tasarım ve bileşen modüllerindeki zenginliği oldukça ön plana çıkıyor.

Ask Me ve diğer alternatiflerde sizin işine yarayabilir. Bu temaların her birinde sınırsız düzenleme ve seçenek mevcut. Bir WordPress soru cevap temasında arayacağınız her özellik bu 5 temada da bulunuyor. Bu yüzden seçim yapmak oldukça zor.

Umarım bu yazım soru cevap sitelerini hayata geçirmek isteyenler için yararlı olmuştur. Eğer sizinde bildiğiniz başka soru cevap temaları varsa bunları bizimle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

0 0 vote
Article Rating
Yazar
Yasin Atagün
Takip Et
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Göster
0
Yorumlarınız bizim için çok değerli!x
()
x