En Popüler 4 Bedava WordPress Anket Eklentisi

Pek çok blogda ziyaretçilere WordPress anket eklentisi kullanılarak çeşitli çeşitli sorular yöneltildiğini görmüşsünüzdür. Peki bu anketlerin sitelerde ne işe yaradığını hiç düşündünüz mü? Aslında bloglarda anketler açmak, ziyaretçi etkileşimini arttırmanın yollarından bir tanesidir. Anketler blog ve ziyaretçiler arasında bir bağ kurar. Bunun yanında kullanıcılarınızın fikirlerini almak, ziyaretçilerinize kendilerini değerli hissettirir. Tabiki bir konu hakkında bilgi toplamakta anketlerin size ve sitenize getireceği yararlardan bir tanesidir.

Eğer sizde sitenize anketler eklemek istiyorsanız, bunu kolaylıka yapabilmenizi sağlayan pek çok WordPress eklentisi mevcut. Bende bu yazımda sitelerinizin interaktifliğini geliştirecek, ziyaretçilerinizi değerli hissettirecek 4 bedava WordPress anket eklentisini sizlerle paylaşacağım.

YOP Poll – En Güzel WordPress Anket Eklentisi

WordPress Anket Eklentisi

Sizlere anket eklentilerini paylaşmadan önce pek çok bedava eklentiyi denedim. Bunlar içerisinde YOP Poll en beğendiğim WordPress anket eklentisi oldu. Bu eklenti sayesinde kolaylıkla anketler açabilir, düzenleyebilir ve anketlere birer tarih ekleyebilirsiniz. Oluşturduğunuz anketleri sayfalarınızda, yazılarınızda ve sidebarınızda sergileyebilirsiniz.

WordPress eklenti dizininde 4.8 puan alan bu eklentinin 20,000’den fazla aktif kullanıcısı bulunuyor.

Eklentiyi İncele

Polls By OpinionStage

WordPress Anket Eklentisi

OpinionStage anket eklentisi ile sadece bloglarınıza anket eklemekle kalmıyor, bloglarınızın Facebook sayfalarına da otomatik bir şekilde anket ekleyebiliyorsunuz. Bunun yanında bu eklentiyi kullanırken anketlerinize çeşitli reklamlar da ekleyebiliyorsunuz. WordPress anket eklentisi seçerken daha geniş ayarlara ve pek çok özelliğe sahip olmak istiyorsanız bu eklentiyi denemenizi tavsiye ederim.

WordPress eklenti dizininde 4.6 puan alan bu eklentinin 10,000’den fazla aktif kullanıcısı bulunuyor.

Eklentiyi İncele

Social Polls by Wedgies.com

WordPress Anket Eklentisi

Oldukça kolay kullanılan bu eklenti, gelecekte en popüler anket eklentisi olabilir. Bu eklenti ile yazılarınızın içerisine, sayfalara ve site sidebarınıza çeşitli anketler ekleyebilirsiniz.

WordPress eklenti dizininde 4.0 puan alan bu eklentinin 1,000’den fazla aktif kullanıcısı bulunuyor.

Eklentiyi İncele

WP-Polls

WordPress Anket Eklentisi

Bu bedava anket eklentisi ile WordPress bloglarınıza kolayca anketler ekleyebilirsiniz. AJAX anket sistemini kullanan bu eklenti ile yazılarınıza, sidebarınıza veya sayfalarınıza anketler oluşturmanız mümkün.

WordPress eklenti dizininde 3.7 puan alan bu eklentinin 100,000’den fazla aktif kullanıcısı bulunuyor.

Eklentiyi İncele

Son Olarak

Baştada belirttiğim gibi, bloglarınızda ve sitelerinizde anketler kullanmak, ziyaretçilerinizle olan iletişiminizin artmasını sağlar. Bir websitesinde ziyaretçilerinize çeşitli sorular sormak, onların fikirlerine değer vermek oldukça önemlidir.

Eğer websitenizde anket açmak istiyorsanız fakat herhangi bir anket konusu bulamadıysanız, “Yazılarımız Yararlı mı?”, “Sizce tasarımımız güzel mi?” gibi pek çok anket konusu üretebilirsiniz. Bunun yanında içeriğinize ait konularda da tartışma yaratacak anketler üretebilirsiniz. Örneğin “WordPress vs Blogger” adlı bir inceleme yazısı yayınlayıp, bu yazıda kullanıcılarınızın da fikirlerini almak için minik bir anket oluşturabilirsiniz.

Umarım bu yazım sizler için yararlı olmuştur. Eğer bu yazımı beğendiyseniz bizi Facebook ve Twitter adreslerimizden de takip edebilirsiniz.

0 0 vote
Article Rating
Yazar
Yasin Atagün
Takip Et
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Göster
0
Yorumlarınız bizim için çok değerli!x
()
x