Site Hızı ve Performansını Ölçmenizi Sağlayan 5 Araç

Yavaş websiteleri SEO puanınızı düşürdüğü gibi blog etkileşiminizinde zarar görmesine neden olur. Dünyada herşey hızla meydana gelirken, site hızı ve performansının kötü seviyelerde olması da kabul edilebilir bir durum değildir.

Bu yazımda site hızı ve performansınızı ölçmenizi sağlayan ve aynı zamanda sitenizdeki performans sorunlarını listeleyen 5 farklı aracı listeleyeceğim. Bu araçları kullanarak websitenizdeki sorunları görebilir ve buna göre optimizasyon sağlayabilirsiniz.

1. Google PageSpeed Insights

web site hızı ölçme araçları

PageSpeed Insights Google tarafından geliştirilmiş bir website analiz aracıdır.  Bu araçla WordPress websitenizin hızını ve performansını test edebilirsiniz. Bu uyglamanın bir diğer özelliği ise hangi aracı kullanarak test etmek istediğinizi seçebiliyor olmanızdır. Websitenizi mobil telefonlarda ve bilgisayarlarda ayrı ayrı test edebilirsiniz.

2. Pingdom Tools

web site hızı ölçme araçları

Pingdom sayesinde website açılış hızınızı ölçebilir, websiten boyutunuzu görebilirsiniz. Bu aracın en güzel tarafı ise performans ve hız takibinizi raporlayabiliyor olmanızdır.

3. GTmetrix

GTmetrix websitenizin tüm hız geçmişini raporlayabildiği gibi websitenizi nasıl hızlandırabileceğinize dair size ipuçları da verebilir.

4. WebPagetest

web site hızı ölçme araçları

WebPagetest sayesinde site performansınızın ve açılış hızınızın skorunu öğrenebilirsiniz. Bu aracın en önemli özelliği ise farklı coğrafi bölgelerden test yapabiliyor olmanızdır.

5. YSlow Browser Plugin

web site hızı ölçme araçları

YSlow eklentisi ziyaret ettiğiniz bir websitesinin performans ve hız testi sonuçlarını size gösteren oldııkça yardımcı bir araçtır.

Websitenizin hızını nasıl yapılandırıyorsunuz ? Websitenizi hızlandırırken kullandığınız eklentileri ve yöntemleri bizlerle paylaşmak ister misiniz ?

0 0 vote
Article Rating
Yazar
Yasin Atagün
Takip Et
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Göster
0
Yorumlarınız bizim için çok değerli!x
()
x