WordPress Tema Adı Nasıl Değiştirilir ?

Hangi temayı kullandığınızı ziyaretçilerden gizlemek veya daha pek çok nedenle tema adınızda değişikliğe gitmeyi isteyebilirsiniz. Tema adını değiştirmek ise oldukça kolay. Aşağıdaki adımları uygulayarak WordPress tema adı değişikliğini kolayca sağlayabilirsiniz.

Not: WordPress Tema adınızı değiştirmeden önce temanızı aktif halden pasif hale alın. Bir diğer deyişle başka bir temayı aktive edin.

wordpress tema

Adım 1: Öncelikle wp-content/themes/ dosyasına ulaşın. Burada yer alan tema dosyanızın ismini  dilediğiniz isimle değiştirin.

Adım 2: Tema dosyanızı açın ve style.css dosyasını bulun. Bu dosyayı düzenlemek adına açtığınızda en yukarıda “Theme Name: tema adı” yazan bölümde istediğiniz tema adı değişikliğini uygulayın. Aynı zamanda alt tarafta yer alan temanın yazarı, websitesi gibi bölümleride düzenleyebilirsiniz.

Adım 3: WordPress yönetici panelindetemalar bölümüne geçin ve temanızı aktif hale getirin.

Eğer child/parent temalar kullanıyorsanız, bunlarında  style.css. dosyalarında 3. adımdaki işlemi tekrarlayın.

Not: Tema adınızı değiştirmek, tema dağıtıcısının yapacağı güncellemeleri alamamanıza yol açacaktır. Güncellemelerini kendiniz elinizle yapmanız ve her seferinde tema adınızı değiştirmeniz gerekecektir.

0 0 vote
Article Rating
Yazar
Yasin Atagün
Takip Et
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Göster
0
Yorumlarınız bizim için çok değerli!x
()
x