Ziyaretçilerin Kendi WordPress Yorumlarını Düzenlemesini Nasıl Sağlarsınız?

Blog yorumları sitenize gelen ziyaretçilerin, takipçilerin ve okurların fikirlerini alabilmenizi sağlar. WordPress yorumlarır sayesinde site içi etkileşimi arttırabilir, sayfalarınızın kullanım sürelerini uzatabilirsiniz. Bunun yanında sitenize gelen tüm yorumlar SEO içinde yararlı olur.

Eğer kullanıcılarınızın sitelerinizde daha fazla yorum yapmasını istiyorsanız, onlara en güzel yorum bölümlerini sunmanız gerekir. Yorum bölümlerinde abone olma, sosyal medya araçları ile yorum yapabilme gibi özellikler eklemek, bu konuda size fayda sağlar. WordPress bloglarınızda yorum bölümünüzü güzelleştirirken yapabileceğiniz bir diğer şey ise “Kullanıcılarınızın kendi yorumlarını düzenlemelerine” izin vermenizdir.

Bu yazımda Simple Comment Editing adlı eklentiyi kullanarak, sitenizde ziyaretçilerinizin kendi yorumlarını düzenlemelerine nasıl izin vereceğinizden bahsedeceğim.

Yeniden Düzenlenebilir WordPress Yorumları

Aşağıdaki adımları izleyerek, yukarıda bahsettiğim düzenleme özelliğini WordPress sitelerinize ekleyebilirsiniz.

Adım 1: Simple Comment Editing Eklentisini Yükleyin

Simple Comment Editing eklentisi, sitenize üye olmayan ziyaretçilerin, kendi yaptıkları yorumları tekrar düzenlemelerini sağlar. Bu eklentiyi WordPress eklenti dizininde bulabilir veya eklenti sayfasından indirerek manuel olarak kurulum yapabilirsiniz.

Eğer WordPress eklentilerini nasıl yükleyeceğinizi bilmiyorsanız Adım Adım WordPress Eklenti Yükleme Rehberi adlı yazımızı inceleyebilirsiniz.

wordpress yorumlarını düzenleme

Adım 2: Eklentiyi Ayarlayın

Eklentiyi yükledikten ve aktifleştirdikten sonra, yapmanız gereken tek bir şey var. WordPress yönetim panelinizde Ayarlar > Simple Comment Editing sayfasına giriş yapın.

wordpress yorumlarını düzenleme

Burada karşınızda yukarıdaki resimde olduğu gibi bir ekran belirecek. İşaretli alana, kullanıcılarınızın yorumu yaptıktan kaç dakika sonrasına kadar düzenleme yapabileceğini seçin.

Yaptığınız değişiklikleri kaydedin. İşte bukadar!

Bu değişikliği yaptıktan sonra sitenizden çıkış yapın. Herhangi bir yazınıza yorum yapın ve daha sonrasında düzenleme yapmayı deneyin. Sonucu hemen farkedeceksiniz.

Umarım bu yazım sizler için yararlı olmuştur. Popüler ve başarılı bir blog sahibi olmanın en temel kurallarından birisi de harika yorum bölümlerine sahip olmaktır. Sitenizde yapılan yorumlar, yeni gelen ziyaretçilerin ilgisini çekmek için önemli bir detaydır.

Eğer bu yazımı beğendiyseniz bizi Facebook ve Twitter adreslerimizden de takip edebilirsiniz.

0 0 vote
Article Rating
Yazar
Yasin Atagün
Takip Et
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Göster
0
Yorumlarınız bizim için çok değerli!x
()
x